BASF Polska sponsorem Skołowanego Weekendu!

Firma włączyła się w organizację Wydarzenia w ramach realizowanego programu edukacyjnego Chemiatomy, który jest polską odsłoną edukacyjnego programu firmy BASF o nazwie Chemgeneration. W ramach przedsięwzięcia organizowane są warsztaty naukowe w laboratorium chemicznym dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, którego BASF Polska jest wyłącznym partnerem. Dzięki programowi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w interaktywnych eksperymentach, zobaczenia, jak nauka może rozwiązywać codzienne problemy i jaka jest jej rola w ratowaniu planety. Uczniowie mogą zobaczyć, jak chemia działa poza klasą i znaleźć inspirację do dalszej nauki.

BASF w ramach działań edukacyjnych podejmuje również współpracę z kołami naukowymi m.in. z Kołem Naukowym Politechniki Warszawskiej, Chemicznym Kołem Naukowym „Flogiston”, czy z Kołem Naukowym Chemików „Jeż” Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

O BASF

Portfolio BASF w Polsce obejmuje: chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną, produkty chemii kosmetycznej i gospodarczej, lakiery, katalizatory samochodowe. Produkty firmy powstają m.in. w zakładach w Środzie Śląskiej koło Wrocławia, w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania. Firma zatrudnia ponad 850 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2018 rok wyniosła 931 mln euro. Firma BASF jest zaangażowana w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Swoim klientom dostarcza innowacyjne produkty i rozwiązania przyczyniające się do lepszej ochrony klimatu.

 

Leave a Reply